Muinasjutuliste ürituste algus – HAAKNÕEL!

16. aprillil toimus Haapsalu Kultuurikeskuses Muinasjutufestivali partneri, noorte moekonkursi Haaknõel juubeliüritus, mille selle aasta teemaks oli “Tänapäeva muinasjutt.”

Tänavu täitus moekonkursil juba 10. sünnipäev ja osalejaid oli palju – kokku 12 kollektsiooni. Juubeli puhul avati ka näitus “X MUHA ehk mu kümme muinasjutulist Haaknõela” – kus sai näha nii Haaknõela pilte, noorte kunstihuviliste loomingut kui katsuda mõnda varasematel aastatel laval olnud kostüümi.

Tänavuse Haaknõela võitis Elin Raagmaa kolletsioon Di Cain. Elin Raagmaa on samal konkursil juba ka kord varem võitnud. Raagmaa sõnul proovis ta sel aastal väga täpselt etteantud muinasjututeemast lähtuda ja panna kokku kollektsiooni erinevate muinasjuttude kildudest. Ja see õnnestus väga hästi!

Muinasjutufestival andis välja kaks eripreemiat, millega kaasnes kutse esitleda oma kolletsiooni taas Muinasjutufestivalil ja ka kutse autorile osalemaks ürituse raames toimuval konverentsil.

Üheks eripreemia saajaks oli võitjakollektsioon Di Cain. Kuna häid kollektsioone oli mitmeid, sai teise Muinasjutufestivali eripreemia kooslus A.K.T ja kollektsioon Paradise.

Neid mõlemaid loodame taas näha maikuus Muinasjutufestivalil!

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.