Muinasjutufestival “Muinasjutuvägi” 2013

Muinasjutufestivali „Muinasjutuvägi“ 2013 korraldajad Lääne Maakonna Keskraamatukogu ja Haapsalu Noorte Huvikeskus tänab kõiki rahastajaid, partnereid, sõpru:

Haapsalu linn
Eesti Kultuurkapital
Hasartmängumaksu Nõukogu
Soome kirjanduse teabekeskus FILI
Unicef
Eesti Ettevõtlike Noorte Koda, Haapsalu esindus
SA Haapsalu Piiskopilinnus
Aura (A´Le Coq)
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Haapsalu Kultuurikeskus
Maivel heli- ja valgustehnika
Haapsalu Wiedemanni Gümnaasium
Haapsalu Gümnaasium
Tartu Kõrgem Kunstikool
T-Stuudio
Waggish Group
Päeva Villa
OÜ Vanalinna Bowling

Täname: Oliver-Erik Suik, Lisa-Lota Paadik, Tiiu Kammiste, Eha Vain, Silvi Teesalu, Merja Aho, Aimar Lints, Arno Suislep, Mattias Mäesalu, Imbi Kruuv, Ingrid Laasi, Taimi Vilta, Mairi Grossfeldt, Anne Andrejev, Tõnu Parbus, Piret Luik, Rauno Lepp, Kristjan Reispärk, Karel Nappus, Kristi Märk.

Muinasjutuline Haapsalu kutsub kõiki suuri ja väikeseid sõpru 24.-25. mail muinasjutufestivalile „Muinasjutuvägi“!

Seekordne muinasjutufestival „Muinasjutuvägi“ kannab alateemat „Jutusta mulle üks lugu!“, millest kantuna toimub 24. mail rahvusvaheline konverents ja 25. mail õpitoad ning Printside ja Printsesside pidu. Festival toimub koostöös Haapsalu Linnavalitsuse, Lääne Maakonna Keskraamatukogu, Haapsalu Noorte Huvikeskuse ja Haapsalu Piiskopilinnusega. Loodame, et iga suur ja väike muinasjutuhuviline leiab tänavuselt festivalilt endale loo, mida kuulda ja jagada.

Rahvusvaheline muinasjutukonverents teemal „Jutusta mulle üks lugu!“ 24. mail Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3) ja õpitoad  25. mail lasteraamatukogus (Wiedemanni 11)

Kolmandat korda toimuv konverents on seekord jutuvestmise teemal. Meie moodsas ja tempokas maailmas armastavad inimesed endiselt lugusid. Muutunud on vaid jutustamisviisid ja -vahendid. Tuletamaks meelde vanu võtteid ning jagamaks kogemusi uute kasutamisest oleme kaasanud jutuvestjaid, lastekirjanduse eksperte Eestist, Soomest, Taanist ja Norrast.

Konverentsile ootame raamatukogutöötajaid, laste lugemisjuhte (pedagoogid, lapsevanemad, koolieelsete lasteasutuste õpetajad), loovtegevuse- ja huvijuhte, noorsootöötajaid, kirjanikke, illustraatoreid ning kõiki teisi huvilisi.

Lisaks kutsume huvilisi 25. mail toimuvatesse õpitubadesse, mida juhendavad jutuvestjad Piret Päär (Eesti), Agneta Möller- Salmela ja Liisa Karlsson (Soome).

Konverentsi töökeeled on eesti ja inglise keel, sünkroontõlkega mõlemasse keelde.

Printside ja Printsesside pidu 25. mail Haapsalu Piiskopilinnuses

Printside ja Printsesside pidu on osa muinasjutufestivali “Muinasjutuvägi” 2013 programmist. Sündmus on mõeldud kõigile lastele ja noortele, kellel on soov osa saada muinasjutulisest seiklusest Haapsalu Piiskopilinnuses.

Printside ja Printsesside pidu annab lastele ja noortele võimaluse saada osa muinasjutu teemalistest töötubadest ja arendada oma oskusi ja teadmisi läbi erinevate õpitegevuste. Peo tegevused on suunatud erinevate käeliste tegevuste arendamisele, kui ka reaktsiooni ja teadmiste proovilepanekule. Peo erinevad töötoad läbinud lapsed ja noored on saanud juurde põnevaid teadmisi keskaegsest elust lossis, kui ka mõnusa eduelamuse läbi erinevate lihtsate ülesannete lahendamise.

Kuna selle aastase muinasjutufestivali alapealkiri on „Jutusta mulle üks lugu“, siis lisaks erinevate muinasjututeemaliste sündmuste läbiviimisele valmib laste  endi poolt veel iga sündmuse lõpuks üks lugu, mis tehakse tänavavärvidega linnapildis nähtavaks.