2015

Muinasjutukonverents teemal „Vii mind vikerkaare pääle“ 15. mail kell 10.00 Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3)

Neljandat korda toimuv konverents kannab sel korral alateemat „Vii mind vikerkaare pääle“. Tegemist on värsireaga Ernst Enno luuletusest „Juss päikesele“. Haapsalus elanud poeedil on tänavu juunis 140. sünniaastapäev. Tema lastele ja täiskasvanutele kirjutatud luuletused jutustavad nii otseses kui kaudses tähenduses muinasjutte, kirjaniku poeetiline vaade maailma asjadele toob lugeja argiste mõtete juurest selleni, mis elus oluline on.

Rõõmuks endale ja lapsele võiks talle lugeda Ernst Enno ja teiste kirjanike loomingut, lugeda-jutustada muinasjutte. Kuidas seda paremal võimalikul moel teha ja mil kombel ise juttude maailmaga teadlikumalt sõbraks saada, sellest kõnelevad Pille Kippar, Piret Päär, Jaanika Palm, Janika Kronberg, Krista Kumberg, Mathura, Juhani Püttsepp ja Risto Järv. Muinasjutte illustreerib liivakunstnik Madli Luuk.

Konverentsile ootame raamatukogutöötajaid, laste lugemisjuhte – lapsevanemaid, lasteaedade ja koolide õpetajaid, loovtegevuse- ja huvijuhte, noorsootöötajaid, kirjanike, illustraatoreid ning kõiki teisi huvilisi.

Konverentsist osavõtt on tasuta.

Konverentsi töökeel on eesti keel.

Ootame kõiki tervituskohvile alates kell 9.00. Lõuna on omal kulul.

Konverentsile registreerimine alates 4.maist.

Lisainformatsioon: www.facebook.com Muinasjutufestival

Päike, kuidas nõnda liigud

üle sinitaeva sa?

Oled nõnda armas mulle –

võta ühes kõndima.

Käekõrval kahekesi

lähme pikka pilveteed –

vii mind sinna, vii mind sinna,

kus need soojad vihmaveed.

Vii mind vikerkaare peale,

pane ratsa istuma –

siis ma hõiskan üle ilma –

lõokese häälega.

(Ernst Enno „Juss päikesele“)