!!! Vaata muinajutukonverentsi otseülekannet !!!

……….

Konverents Muinasjutuvägi „Lugudega kasvame suureks“ 1. juunil kell 10:30 Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3)

Haapsalus toimub konverents Muinasjutuvägi aastal 2017 juba viiendat korda. Seekordne astub laste- ja noortekultuurile pühendatud teema-aastaga ühte jalga ja kannab pealkirja „Lugudega kasvame suureks“. Ettekannetes vaadatakse last muinasjutus ja jutte, mis praegu lapse ümber on.

Muinasjuttudes on keskseks tegelaseks sageli laps või noor, kes talle osaks langevate katsumuste läbi kasvab vaimult ja kosub kehalt. Hästi läheb neil, kes on lahked ja osavõtlikud. Nemad leiavad häid abilisi ja kogevad imesid, õpivad end ületama ning leiavad eneses võimeid, mille olemasolust aimugi polnud.

Neist vanadest lugudest osa saades kasvab ka kuulaja-lugeja-vaataja. Juttudes sisaldub põline tarkus, neis antakse mõistukõnetsi ning kujundlikult edasi käitumisjuhised, mis kehtivad ka praegu. Kui soovime lastest saada häid kaasteelisi, tuleb neile muinasjutte lugeda. Vanad lood on ka sillaks põlvkondade vahel. Kui raamatumaailmast on raske leida teost, mida kõik kolm põlvkonda lugenud on, siis muinasjuttude hulgas näeme palju selliseid, mida nii vanavanemad, emad-isad kui lapsed teavad, millest nad omavahel vestelda saavad. Muinaslood on lapsepõlvemaa vältimatu ja oluline osa.

Muinasjutukonverentside algus Haapsalus jääb aastasse 2009. Siis, nagu nüüdki, kutsuti kokku muinasjutte väärtustavad inimesed meilt ja mujalt, kes oma teadmisi, mõtteid ja kogemusi teistega jagada soovisid. Konverents on suunatud laste lugemise juhtidele – lapsevanematele, pedagoogidele, raamatukoguhoidjatele, huvijuhtidele ja kõigile teistele huvilistele, kellele lastekultuur korda läheb, kes peavad muinaslugusid tähtsaks ja on võtnud nende edasikandmise ja vahendamise oma südameasjaks.

Teine Muinasjutuvägi „Loovus läbi muinasjuttude“ toimus 2011. aastal ja võttis fookusesse muinasjuttudest inspiratsiooni saanud valdkonnad. Kolmandat korda saadi Haapsalus kokku aastal 2013 ja keskenduti teemale „Jutusta mulle üks lugu!“. Aastal 2015 toimunud konverents „Vii mind vikerkaare pääle“ keskendus Haapsalus elanud luuletaja Ernst Enno loomingule, millest leiab omale  muinasjutulist nii mudilane kui täiskasvanu.

Ootame teid 1. juunil 2017. aastal Haapsalusse muinasjutukonverentsile Muinasjutuvägi!

Konverentsist osavõtt on tasuta.

Konverentsi töökeel on eesti keel.

Ootame kõiki tervituskohvile alates kell 10.00. Lõuna on omal kulul.

Konverentsile registreerumine siin.

Ole konverentsi uudistega kursis Facebooki kaudu: Muinasjutuvägi. Fairy Tale lovers